אתא TNDP X

אתא TNDP X

הבגדים של אתא מהבדים של The New Denim Project הם תוצאותיו של מפגש שתחילתו בחודש מרץ 2020, נטווה במהלך השנתיים האחרונות ומבשר על בואו של האביב של אתא.

The New Denim Project היא חלק מ - Iris Textiles, מפעל טקסטיל שנוסד בגואטמלה בשנת 1956, ונמצא בבעלות משפחתית. בטכנולוגיה ייחודית שפיתחו בעשור האחרון נמצאה דרך לעשות שימוש בשאריות גזירי הג’ינס שמיוצר בגואטמלה, לטוות מחדש חוטים ולארוג בדים.

Up cycling היא פילוסופיה ועיקרון עיצובי שבו נעשה שימוש חוזר בחומרים וחפצים, כדי ליצור מהם משהו חדש, שווה ערך למקור או טוב ממנו. את הפסולת שנוצרת בתהליך, מוסרים למגדלי הקפה ושם משתמשים בה שוב כחלק מתהליך הדישון, וכך נוצר תהליך מעגלי של ״אפס פסולת״ - zero waste.

היה ברור לנו מיד שאנחנו באתא רוצים לעשות בגדים מהבדים של TNDP. יוסף פיטר אנגלברג מייסד המפעל, ניצול שואה, שהגיע מאירופה לגואטמלה וב-1956 הקים יחד עם שותפו ויקטור בנשועם מטוויה שהייתה למובילה בתחומה; אתא שהוקמה על ידי אריך מולר ב-1934 והייתה אחראית על שרשרת שלמה של ייצור, מגידול הכותנה ועד המוצר המופק ממנה.

כשאתא הוקמה מחדש, רצינו להחזיר את הערך לבגדים שאנחנו לובשים. TNDP בעשייתה מגלמת את הרצון הזה שלנו. נכון לעכשיו חיים אנגלברג ובנותיו אריאן וג’ואנה אנגלברג, הדור השני והשלישי של המפעל, עומדים בראשו ומתווים את דרכו. התכונות שאנחנו שואפים שיהיו בבגדים שלנו, דיאלוג עם כדור הארץ, מעגליות, נוכחות של אתא שהיתה ואתא שתהיה הם חלק מהעשייה שלנו, ואיתכם ואיתם אנחנו רוצים לחגוג את האביב.